Jako integrator w branży innowacyjnych rozwiązań z dziedziny telewizyjnych systemów służących m.in. do archiwizowania i relacji na żywo, oferujemy Państwu wykonanie takiego systemu oraz jego sprzedaż wraz z instalacją i opieką techniczną.

W poniższym opracowaniu opisane zostały podstawowe informacje, związane z procesem zamówienia systemu audiowizualnego oraz kluczowe kwestie na które warto zwrócić uwagę.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z zawartymi w tym opracowaniu informacjami, zapraszamy do kontaktu z nami, w celu doprecyzowania wszelkich niejasności.

Zapewniamy pełen profesjonalizm, dyskrecję i indywidualne podejście do każdego klienta.
Etapy projektu
Z uwagi na najczęściej długi czas jaki upływa od fazy projektowej do fazy wdrożeniowej, całe postępowanie dzielimy na następujące części:

- wykonanie projektu systemu i specyfikacji osprzętu (na tym etapie musimy poznać Państwa potrzeby, oraz ustalić założenia funkcjonalności systemu audiowizualnego),
- wycena systemu,
- wykonanie instalacji okablowania,
- zamówienie osprzętu,
- instalacja systemu,
- wdrożenie systemu, szkolenia,
- opieka techniczna.






Liczba stanowisk obsługi
Najważniejszym czynnikiem przy projektowaniu systemu audiowizualnego, opartego o kamery zrobotyzowane, jest określenie liczby stanowisk realizacyjnych.

Jest ona ściśle związana z maksymalną liczbą jednoczesnych torów rejestracji obrazu. Precyzyjniej rzecz ujmując, w tym samym czasie może powstać tyle nagrań, ile będzie przewidzianych w danym systemie stanowisk realizacyjnych.
Liczba kamer
Liczba kamer na każdej sali powinna pozwolić na zaobserwowanie akcji, która toczy się na sali symulacyjnej, w stopniu pozwalającym na pełne zrozumienie podejmowanych przez personel medyczny czynności ratunkowych.

Niezależnie od przeznaczenia sali, w przypadku występowania tam symulatorów, a co za tym idzie konieczności rejestracji skomplikowanych procedur medycznych, sugerujemy instalację od minimalnie czterech do ośmiu kamer na sali (w zależności od jej kubatury).






Serwerownia


Sercem systemu audiowizualnego jest serwerownia, w której umieszczone są wszelkie komponenty systemu: serwery, stacje realizacyjne, miksery wizyjne, krosownice, osprzęt audio, itp.

Przy dużych systemach - obsługujących więcej niż dwie sale ćwiczeniowe, warto aby serwerownia posiadała dedykowane, klimatyzowane pomieszczenie, dostępne tylko i wyłącznie dla autoryzowanego personelu. W przeciwnym wypadku cały osprzęt może znajdować się w realizatorce.









Faza projektowania


Bardzo istotnym czynnikiem w fazie projektowania systemu jest zaplanowanie położenia pomieszczeń realizacyjnych, rozmieszczenia kamer oraz rozmieszczenia tras kablowych. Do tego celu potrzebujemy otrzymać od Państwa rzuty budynku, ze wstępnie naniesionymi pomieszczeniami i najlepiej wskazanymi miejscami stanowisk symulacyjnych. Projekty na tej podstawie wykonujemy nieodpłatnie. Mimo wszystko zalecamy wynajęcie naszej ekipy do wykonania wizji lokalnej w celu najlepszego dopasowania systemu telewizyjnego do pomieszczeń symulacji medycznych, znajdujących się w Państwa obiekcie.


Kompatybilność
i skalowalność


Nasze systemy są projektowane tak, aby były kompatybilne zarówno z osprzętem medycznym (USG, EKG, symulatory medyczne, itp.) jak i pozostałymi urządzeniami peryferyjnymi, które przekazują do systemu niezbędne informacje, mogące być wykorzystane później przy debriefingu.

Nasz produkt jest w pełni skalowalny i można go dowolnie rozbudować w przyszłości. System audiowizualny umożliwia obsługę wszystkich pomieszczeń z każdej realizatorki, zatem można do niego podłączyć kolejne pomieszczenia, bez konieczności budowania systemu od nowa. Dobrze aby wskazali Państwo taką ewentualność w procesie projektowania systemu, w celu dopasowania odpowiednich urządzeń miksująco - krosujących sygnały wizyjne, oraz zaplanowania odpowiedniej infrastruktury sieciowej WiFi/LAN.










Przykładowe warianty systemów


Każda specyfikacja systemowa jest przygotowywana przez nasz personel z należytą starannością, w oparciu o Państwa zapotrzebowanie, obiekt oraz dostępny budżet.

Poniżej prezentujemy warianty różnych rozwiązań na podstawie naszych dotychczasowych doświadczeń:

- System w wersji BASIC - jedno stanowisko realizacyjne, 10 kamer zrobotyzowanych
- System w wersji ADVANCED - dwa stanowiska realizacyjne, 20 kamer zrobotyzowanych
- System w wersji PRO - trzy stanowiska realizacyjne, 30 kamer zrobotyzowanych
- System w wersji EXPERT - pięć stanowisk realizacyjnych, 40 kamer zrobotyzowanych

Każdy system, bez różnicy od liczby stanowisk realizacyjnych i liczby kamer, jest wyposażony w specjalistyczne - często autorskie rozwiązania, takie jak: serwery, stacje realizacyjne, miksery wizyjne/ krosownice, miksery software’owe, oprogramowanie do sterowania kamerami oraz mikserem, system akwizycji dźwięku (dla studentów), system interkomowy, elementy peryferyjne, okablowanie, instalację, dokumentację powykonawczą, opiekę techniczną, szkolenie, gwarancję.

Systemy mogą być dowolnie konfigurować, więc ilość kamer i stanowisk realizatorskich jest zmienna. Wyceny wysyłamy po nawiązaniu kontaktu, przedstawieniu rzutów budynku i głównych założeń systemowych.






Położenie okablowania systemu audiowizualnego jest jednym z kluczowych czynników i musi być wykonany przez wykwalifikowaną ekipę instalacyjną, która posiada doświadczenie na tym polu. Przy sygnałach audiowizualnych, a w szczególności sygnałach cyfrowego przesyłu wizji, niezbędna jest odpowiednia wiedza, aby cały system był niezawodny i sprawny.





Instalacja
Proces położenia okablowania najlepiej przeprowadzić w momencie, kiedy koszty z tym związane będą najniższe, tj. trwają obecnie w obiekcie prace brudne (remont, budowa), podczas których możemy ukryć okablowanie np. w ścianach, nad sufitem, bądź pod podłogą.

W zależności od wariantu wybranego systemu (m.in. liczby kamer), instalacja może zająć od kilku do nawet kilkunastu dni, zatem dobrze aby obiekt był dostępny dla naszej ekipy, bez ograniczeń, które mogłyby wygenerować opóźnienia, a co za tym idzie dodatkowe koszty.





Końcowymi elementami wykonania naszych prac są: zamówienie wszelkich komponentów systemu oraz dostarczenie go do Państwa obiektu i wykonanie jego instalacji.

Podobnie jak w fazie instalacji okablowania, instalacja systemu wraz z jego konfiguracją wymaga kilku do kilkunastu dni roboczych w zależności od wybranego przez Państwa wariantu.

W tym czasie zapewniony powinien być dostęp do obiektu oraz dostęp do pomieszczenia magazynowego na osprzęt. Niezbędne również jest wskazanie osoby, z którą będziemy mogli ustalić szczegóły związane z mniejszymi, końcowymi pracami, podczas finalnej instalacji systemu.








Oddanie systemu
Po skompletowaniu wszystkich komponentów oraz zainstalowaniu ich w Państwa obiekcie, przekazujemy sprzęt, wypełniając protokół zdawczo-odbiorczy.

Szkolenie
Następnie wykonujemy szkolenie z obsługi systemu wyznaczonemu przez Państwa personelowi, który będzie obsługiwać system i przeszkalać w przyszłości kolejnych pracowników, którzy będą pracować z systemem.

Szkolenie trwa dwa dni robocze, obejmuje tematykę: realizacji telewizyjnej, obsługi kamer, stanowiska realizacyjnego, konfiguracji systemu oraz rejestracji i archiwizacji danych multimedialnych.